Fatsa Otelleri

Fatsa otel ve Fatsa otelleri tanıtımlarının yapıldığı, Ordu, Fatsa otel ve Fatsadaki oteller hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.
 
Tesis Arama
Tesis Adına Göre Ara :
Lokasyon
Ülke :
İl :
İlçe :
Mevki :

Tesis Türü
 
 


 

Uzun ve soğuk bir kış mevsiminin ardından yılın tüm yorgunluğunu atacağınız tatili sabırsızlıkla beklemektesiniz eminim. Bu yıl nerede ve nasıl geçirelim tatilimizi diye de düşünüyorsunuz değil mi?

Ordu’nun ilçesi olan Fatsa, doğusunda Perşembe, batısında Ünye, güneyinde Korgan, Çamaş, Çatalpınar ve Kumru, kuzeyinde ise Karadeniz ile çevrilidir.

Toplam nüfusu 120000 civarındadır Fatsa'nın.

M.Ö. 400 yılına kadar uzanan tarihiyle Fatsa sırasıyla Kolhlar, Driller, Halipler, Mossinoikler ve Tibarenler gibi yerli kabileler, Kimmerler, Persler, Makedonlar, Pontus, Romalılar, Bizanslılar, Peçenek ve Kuman Türkleri, Cenevizliler ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır.

Tarih sayfalarında Fanizan, Fanise, Phadsane, Pytane, Faça isimleriyle anılan ilçe son olarak Fatsa adını almış ve 4 Aralık 1920' de Ordu' ya bağlı ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Fatsa’da yaz ve kış ısı farkının az olduğu, her mevsimin yağışlı geçtiği tipik Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir.

Fatsa halkı geçimini fındık, çay, mısır, meyve ve sebze yetiştirerek tarımdan, hayvancılık, balıkçılık ve halıcılıktan sağlamaktadır.

Fatsa'nın Görülmesi Gereken Yerleri ise;

Fatsa'ya10 km uzaklıkta, tam ortasında Kilise Adası adında küçük bir adacık bulunan Gaga Gölü,

Çıngırt Tepesi Kayalıkları ve Çıngırt Mağarası,

Piknik yapıp, denize girebileceğiniz Dolunay Çamlık Mesire Alanı,

Fatsa sahiline 1,5 mil uzaklıktaki, Fatsa’ya eski çağlarda bir karayolu bulunduğu ve altında bir yeraltı şehrinin olduğu rivayet edilen Fatsa Adası,

Fatsa'ya 5 km. uzaklıktaki Göreği Manastırı,

Fatsa'ya 9 km. uzaklıktaki Bolaman kasabasında bulunan Haznedaroğlu Konakları,

Vakti zamanında Kont Pelenon tarafından yaptırılan ve bir gözetleme yeri olarak kullanılan Kız Kulesi,

Fatsa'ya 10 km. uzaklıktaki, kadın hastalıkları, romatizma, fizik tedavisi, böbrek taşlarının dökülmesi ve mide rahatsızlıklarını tedavi edici etkisi olan Sarmaşık Kaplıcası,

Karadeniz'i zevkle seyredebileceğiniz, Fatsa'ya 2 km. uzaklıktaki Terzioğlu Tepesi.

Fatsa’da neler mi yapabilirsiniz;

Tarihi ve doğa güzellikleri gezip, görmenin yanı sıra Fatsa Kıyılarında denize girip, güneşlenebilir,

Su Altı Dalışı yapabilir,

Sarmaşık Kaplıcalarında şifa bulabilir,

Perşembe Yaylasında doğayla baş başa kalabilir,

Bisiklet turlarına katılabilir,

Belicesu, Yalıköy, Bolaman'da oltanızla balık avlayabilirsiniz.

Zengin Karadeniz mutfağının bir uzantısı olan Fatsa mutfağına özgü yöresel lezzetler olan Pancar, Mısır ve Kabak Çorbası, Pancar Sarması, Pancar Döşemesi, Pancar Diblesi, Melocon Kavurması, Sakarca Mıhlaması, Galdirik Kavurması, Isırgan Yağlaşı, Hoşkıran Kavurması, Tirmit Kavurması, Çerkez Tavuğu, Kabak Muhallebisi, Mısır Yağlaşı, Pallobye, Keşkek, Fırın Fasulyesi, İçli Tava, Hamsi Buğulaması, Hamsi Köftesi, Hamsi Tava, Mısır Ekmeği, Bileki Ekmeği, Saç Ekmeği, Golit. Turşu Kavurması, Malez Yemeği, Hamsili Ekmek, Kaygana ve Hamsili Pilavı afiyetle yiyebilirsiniz.

Ordu'ya 55 km uzaklıktaki Fatsa'ya, kendi aracınızla veya diğer şehirlerden düzenlenen otobüs seferleriyle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Tatilinizi Fatsa'da geçirmek isterseniz Fatsa otel fiyatlarını inceleyip, biran önce Fatsa Otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederim. Kesenize ve kafanıza uyan Fatsa Otellerinden birinde geçirebilirsiniz tatilinizi.

Gönlünüze göre bir Fatsa Otelinde gönlünüzce bir tatil geçirmeniz dileğiyle...

 
 
Gezgin Yorumları
 
Karadeniz'i sevmek için sebep çok. Benimkilerden birisi de Fatsa oldu. Kimliğe bakılırsa Karadenizli olsam da maalesef güzelliklerini keşfetmem ancak 26 yaşına nasip oldu. Üzerinden kocaman 10 yıl geçti, her anı dün gibi hatta gün gibi aklımda. Her yeri ayrı güzel... Fatsa, Bafra, Terme, Çarşamba, Perşembe, Araklı, Boyabat, Maçka, Of... Hani binlerce kilometre uzakları merak ederiz ya; eğer görmediysen buraları oralara yaktığın paralara yazık. Önce kendi değerlerimizi, kültürümüzü, güzelliklerimizi, kültürüel zenginliklerimizi bir sindirelim şöyle içimize doya doya... O vakit dünyayı da daha fazla beğenir, sever ve de memleketinin kıymetini de bilirsin. Gidin, görün... Sevin demiyorum zira sevmemek elde değil ki. :)
Özkan Hacıoğlu l 14 Nisan 2013, Pazar 02:25 l  
 
 
Peki Fatsa hakkında sen neler düşünüyorsun?

Fatsa için toplam 3 tesis listelendi.

Sıralama kriteri :
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Fanizan Bungalow Otel Fatsa

3 Fatsa oteli arasında 1. sırada

 
"Karadeniz'de hayallerinize yer açıyoruz"... Fanizan Motel Meşe Evlerinde size Karadeniz'in doğasını tattırmayı, büyük kentlerin kalabalığından, stresinden ve gürültüsünden uzakta bambaşka keyifli bir tatil yaşatmayı hedefledik. Kraliçe Fanizan'ın şatosunun bulunduğu...
9999 84.216099907858 100000 11 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Hotel Grand Göksu

3 Fatsa oteli arasında 3. sırada

 
HOTEL GRAND GÖKSU Maviyle yeşilin kesiştiği şirin ilçe Fatsa’nın ilk tesislerinden olan HOTEL GRAND GÖKSU kalite, uygunluk ve güleryüzünden ödün vermeden hizmetini sürdürmektedir. Tesisimiz, tamamı banyo-tuvaletli, 24 saat...
9999 -9999.003 100000 -9999 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Yalçın Resort

3 Fatsa oteli arasında 2. sırada

 
Karadeniz'in bütün özelliklerini bünyesinde barındıran FATSA, yeşil ile mavinin birleştiği, güneş ile bulutun dans ettiği doğasıyla dört mevsimi birden sizlere yaşatacaktır. Kıyıdan 1 Km...
9999 -9978.9767347637 100000 2 0
 

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Sinop geziniz öncesi Sinop Otel Fiyatları hakkında bilginiz olsun.

Yarımada üzerinde keyifli bir tatil için Sinop Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ayder Yaylası tatiliniz öncesi Ayder Yaylası Otel Fiyatları hakkında bilginiz olsun.

Seyahat Tüyoları